Pobjedom u Tojšićima, Budućnost ponovo lider Druge lige Sjever

Budućnost je na teškom gostovanju u Tojšićima bila bolja od Sloge i upisala pobjedu rezultatom 0:1, a jedini gol na utakmici postigao je Senad Huskanović u 76 min.

Budućnost se vratila na lidersku poziciju Druge lige Sjever.

Čelić je sa 4:0 savladao Lokomotivu. Dvostruki strijelac bio je Vahid Mrkaljević, te po jednom Eldin Mehmedović i Nermin Slomić.

Mladost je savladala u Malešićima NK Dinamo 3:0 uz hat trick Zaima Nurkića, dok je Odžak 102 3:1 nadigrao Radnički iz Lukavca. Gosti su poveli pogotkom Damira Murselovića, a preokret su kreirali sa dva pogotka Siniša Žerić i Josip Studenović koji je pogodio sa 11 metara.

Pobjedu na svom terenu slavila je i Gradina. Jedini pogodak protiv Bosne (K) 1:0 postigao je Haris Ibrić u 14. minuti.

Pet pogodaka vidjeli smo u Živinicama gdje je Priluk ugostio NK Mramor. Fanstastičnu partiju pružio je Dino Mujkić koji je postigao svih pet pogodaka, dva sa 11 metara.

Prokosovići su pogotkom Emira Ilijazagića savladali Seonu 1:0, dok je susret Bosne (M) i Svatovca prekinut u 73. minuti kod vodstva 2:0 za goste. Razlog je bio napad domaćih igrača na glavnog sudiju Mujanovića.

Budućnost je prvoplasirana sa 27 osvojenih bodova, Čelić ima 25, kao i Mladost (M) i Lokomotiva.