Takmičari KK “Sensei” u drugom kolu Regionalne karate lige osvojili 37 medalja

U subotu, 23.03.2024.godine u Doboj Istoku, održano je 2. kolo Regionalne karate lige Tuzlanske regije na kojem je nastupilo 26 klubova, sa 416 takmičara u 472 kategorije.
Takmičari KK “Sensei” Turija-Lukavac su bili na visini zadatka, te osvojili 37 medalja i to: 10 zlatnih, 11 srebrenih i 16 bronzanih medalja.
Po završetku 2.kola KK “Sensei” zauzeo je visoko drugo mjesto u zvaničnim kategorijama i na taj način su sačuvali mjesto u generalnom plasmanu ispred KK Seiken” Živinice, KK “Bosna” Kalesija, KK “Do” Tuzla, KK “Šotokan” Živinice, KBS “Zmaj” Gradačac…
Zlatne medalje osvojili su:
Armin Halilović, Emrah Omerović, Eldar Ikanović, Adin Hodžić, Amar Babajić, Adi Mustafić, Amar Hodžić, Adna Brkić, Nejira Talović i muška ekipa 12.-13.god. (Armin Halilović, Harun Aljić, Amar Babajić, Eldar Ikanović, Adin Hodžić I Emrah Omerović), a sve medalje osvojene su u borbama.
Srebrene medalje osvojili su:
Edin Delmanović, Azra Mujagić, Emina Alić, Majda Baraković, Mija Hamustafić, Nejla Ikanović, Adna Tubić i ženska ekipa 12.-13.god (Adna Alić, Emina Alić i Adna Oštraković) u borbama, dok su Amar Babajić, Berina Burgić i Nejla Ikanović osvojili srebrene medalje u katama.
Bronzane medalje osvojili su:
Amina Vuković, Adna Alić, Harun Aljić, Amar Muratović, Nadija Nukić, Amila Baraković, Azra Mujagić i Ines Mujaković u borbama te Emrah Omerović, Sara Imširović, Sedin Delmanović, Majda Baraković, Elma Zahirović, Eman Hatunić, Irma Baraković i Admir Begić u katama.
Na ovom takmičenju pravdu su dijelili sudije KK “Sensei”: Emina Muranović, Benjamin Talović i Haris Halilović.
3.Kolo lige je 21.04.2024.godine u Gračanici.

Source: Izvor: rtvlukavac.ba