Poznati polufinalisti play-offa Prve futsal lige FBiH

Poznati su polufinalisti play-offa Prve futsal lige FBiH. Za plasman u Premijer ligu BiH borit će se Bubamara, Čulin Mlin, Vitez i Futsal Team Tešanj.

Nakon ubjedljive pobjede od 6:0 u prvom susretu, Bubamara je savladala Čapljinu i u gostima 8:3. Tri pogotka postigao je Petak, dva Osredkar, dok su se u listu strijelaca još upisali Džombić, Milanović i Kličić. Poraz domaćih ublažili su Arar, Raguž i Galić.

Plasman u polufinale rutinski je izborila i ekipa Čulin Mlin, koja je nakon trijumfa od 6:0 pred domaćim navijačima nad ekipom Mujo Hrnjica, slavila i u gostima 5:3. Goste je do pobjede vodio raspoloženi Krezo sa tri pogotka, a pogađali su još Mušan i Pidro. Dvostruki strijelac u redovima domaćih bio je Ljutić, a mrežu Čulinog Mlina pogodio je i Alibegović.

Nakon poraza u prvom susretu od 4:3, Vitez je pred domaćim navijačima savladao Banoviće 5:2 i sa ukupnih 8:6 izborio je plasman u polufinale. Gosti su poveli pogotkom Trakića u 12. minuti, a onda je Luković golovima u 16. i 18. minuti donio Vitezu preokret i vodstvo na poluvremenu. Ramić i Spahić pogodili su u 24. minuti za uvjerljivo vodstvo domaćeg tima, a Berbić je u 32. minuti završio posao. Pogodak za konačnih 5:2 postigao je Nedim Rotić u 40. minuti.

Posljednji polufinalist je Futsal Team Tešanj koji je nakon gostujućeg poraza od Liliuma 3:2, na svom terenu bio ubjedljiv 9:4. Već nakon osam minuta igre imali su prednost od 4:0 i bilo je jasno da će proći u narednu rundu doigravanja. Za domaće 5 golova postigao je Rakić, a u listu strijelaca su se još upisali Bahtić, Avdušinović, Hafizović i Gazibegović. Za Lilium su uz autogol Hafizovića pogađali Jukić, Hadžić i Klokić.

Žrijeb parova polufinala obavit će se sutra  u 12 sati u prostorijama Nogometnog saveza FBiH.

Source: Izvor: rtvlukavac.ba