Sloboda poražena u Gabeli od pretposljednjeg Goška

U pretposljednjem susretu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri GOŠK-a savladali su Slobodu s 3:2 i tako pobjegli s dna tabele.

Domaći tim je u vodstvo doveo Mirsad Ramić. Stasiti Jablaničanin mrežu Azira Mumunovića pogodio je poslije udarca glavom u 15. minuti utakmice.

S minimalnom prednošću Gabeljani su otišli na poluvrijeme.

Ipak, poslije 12 minuta igre u nastavku Sloboda je krunisala terensku inicijativu i preko Barabana stigla so izjednačujućeg pogotka.

Egal nije trajao ni puni minut. Već u 57. minuti bilo je 2:1 za GOŠK, a strijelac je bio ponovo Ramić.

Sloboda je uzvratila u 72. minuti kada je pravi eurogol postigao Vidović.

Da GOŠK ne ostane na dnu tabele pobrinuo se Kulović, čijim su golom iz 82. minute Gabeljani stigli do pete ovosezonske pobjede.

Sloboda nakon današnjeg poraza ostaje sedmoplasirana ekipa na tabeli sa 34 osvojena boda