Budućnost porazila kalesijsku Bosnu i zadržala lidersku poziciju

Budućnost je u okviru 20.kola Druge lige FBiH u Bnovićima savladala ekipu Bosne iz Kalesije rezultatom 2:0, a golove su postigli Semir Dedić i Admir Čorhodžić.

Tokom prvog poluvremena Budućnost je imala apsolutnu dominaciju nekoliko odličnih prilika, a na prvi gol na utakmici čekalo se do 40. minuta kada je vodstvo Budućnosti donio Semir Dedić kojem je ovo bio 12. gol u sezoni. Rezultatom 1:0 je i završeno prvo poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme Budućnost je ušla nešto opreznije sa nekoliko prilika na obje strane ali terenska inicijativa je bila na strani Budućnosti koju u 82. i krunišu novim golom, a prvijenac za konačnih 2:0 postigao je Admir Čorhodžić.

Budućnost je i dalje lider na tabeli sa 40 bodova i utakmicom više u odnosu na Gradinu koja je na drugom mjestu sa 37 bodova. Tako da će prvenstvo u nastavku bit zanimljivo i očekuje se mrtva trka između Gradine i Budućnosti.