Budućnost slavila protiv Mramora i ostala lider u Drugoj ligi FBiH

Za ekipu Munevera Rizvića bila je ovo važna pobjeda i još jedan korak naprijed u borbi za prvo mjesto i povratak u Prvu ligu FBiH.

Vodeći tim šampionata, Budućnost iz Banovića, slavio je protiv Mramora sa 2:0. Nisu domaći lako došli do pobjede, no sve u svemu – zasluženo.

Tek u 58. minuti Armin Sulejmanović golom lomi otpor Mramorčana, a u 78. minuti Omer Berbić je bio strijelac za konačnih 2:0.

Budućnost sad ima 37 bodova, pet više od Svatovca, koji je danas nakon preorketa poražen u gostima kod Lokomotive (3:2).

“Zahvajujem se ekipi Mramora na korektnosti, a momcima čestitam na pobjedi”.

“Mislim da zaslužujemo da idemo u viši rang. Imali smo peha u doigravanju, ali nadamo se da ćemo ove godine da se vratimo u Prvu ligu”, poručio je Rizvić – šef stručnog štaba Budućnosti iz Banovića.