Sloga u Tojšićima savladala Radnički iz Lukavca

Druga liga FBiH – grupa Sjever

U subotu je odigrano nekoliko mečeva 18. kola u Drugoj ligi FBiH – grupa Sjever.

Zanimljivo je bilo u Tojšićima, gdje je domaća Sloga dočekala Radnički iz Lukavca. Sloga se prije ovog kola nalazila na 15. mjestu sa 14 bodova i bila je pred imperativom pobjede, kako bi pobjegla iz opasne zone koja vodi u niži rang takmičenja.

Domaćini su od prve minute jurišali na gol gostiju i imali su nekoliko izglednih prilika. Međutim mreže su mirovale do 32. minuta kada je igrač Sloge Sadžid Fazlić sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem savladao golmana Radničkog ( 1:0 ). Tim pogodkom otišlo se na odmor.

Početkom drugog poluvrema gosti iz Lukavca su preuzeli inicijativu i imali loptu u svom posjedu. U tom periodu imali su nekoliko poluprilika, da bi nakon jednog slobodnog udarca, prilikom loše intervencije golmana Sloge došli do izjednačenja ( 1:1 ).

U nastavku trener Sloge Šmigalović, sve karte baca u napad i u igru uvodi rezervistu Mirzu Palata, koji ubrzo nakon toga postiže drugi gol za Slogu i dovodi domaćine u prednost od 2:1. Isti igrač do kraja susreta još jednom se upisuje u listu strijelaca za konačan rezultat i zasluženu pobjedu Sloge od 3:1.

Ovom pobjedom Sloga je sada ispred Mramora i NK Odžak 102, na 14. mjestu sa 17 bodova, a Lukavčani na 8. mjestu sa 26 bodova.

Edin Š. / tkportal.ba

Još vijesti iz Druge Lige FBiH:

Pogledajte varnice na terenu i atmosferu sa tribina u derbiju Bosne i Sloge
Prava fudbalska groznica vlada u Srebreniku: Pobjeda Gradine uz bakljadu navijača (FOTO/VIDEO)
Tojšići: Važna pobjeda Sloge protiv Svatovca