Švicarska je savladala Srbiju sa 2:1 u meču koji bi mogao biti odlučujući za prolazak u osminu finala iz grupe E Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.

Od samog početka Srbija je prijetila i to po desnoj strani. Već u 5. minuti Orlovi su došli do vodstva kada je Dušan Tadić poslao idealan centaršut u peterac, a tamo loptu dočekao Aleksandar Mitrović i odlično pogodio glavom pod prečku za vodstvo od 1:0.

U nastavku je Srbija promjenila pristup u odbrani, nešto dalje je izlazila na protivnika a to ih je koštalo već u 51. minuti kada je Džaka fenomenalnim udarcem, sa oko trideset metara pogodio dalji ugao gola Stojkovića i donio poravnanje rezulata na 1:1.

U 90. uslijedio je šok za Srbiju kada je Šaćiri prekrenuo rezultat, primio je sjajan pas koji ga je izbacio u situaciju jedan na jedan s golmanom. Mirno je poslao loptu u mrežu pored golmana Stojkovića i time postavio konačan rezultat 2:1 za Švicarsku.