ČUDO neviđeno u Rimu! Roma je uspjela poništiti poraz 4:1 s Nou Campa, potom večeras razbiti Barcelonu na Olimpicu 3:0 i plasirati se u povijesno polufinale Lige prvaka! Priče godine zasijala je u Vječnom gradu, a Katalonci doživjeli jedan od najtežih poraza ikad.

Najzaslužniji za epsku pobjedu Rome je Edin Džeko, koji je zabio prvi, iznudio penal za drugi gol, a točku na i stavio je Kostas Manolas.

Već u šestoj minuti prvi šok za Katalonce. De Rossi je poslao dugu loptu za Džeku, koji je majstorski primio pored Albe i Umtitija te zabio za veliko vodstvo 1:0. Tribine su eksplodirale, a gosti i dalje imali velikih dva gola prednosti.

Međutim, problem je što Messi i društvo ništa nisu napravili u prvom, a ni drugom poluvremenu pored nevjerojatne talijanske obrane, koja je zaustavljala sve napade novog prvaka Španjolske. Naprotiv, mogla je Barca primiti i još koji do odmora, ali je Patrick Schick u 29. skočio s peterca, šutirao glavom i poslao loptu malo pored lijeve vratnice, za uzdahe razočarenja na Olimpicu. Ipak, Roma se nije izgubila te je pametno čekala svoje prilike i - dočekala ih u drugom poluvremenu.

Igrala se 57. minuta. Ponovno je Džeko na svojim leđima nosio obranu Barcelone sve do peterca, gdje ga je srušio Pique, a francuski sudac Clement Turpin pokazao na penal, koji je realizirao De Rossi i bacio Katalonce na konopce.

U redovima Blaugrane nastala je prava panika. Jednostavno, momčad Ernesta Valverdea nije znao treba li napasti ili braniti barem tih 2:0, a Roma je u međuvremenu nastavljala prijetiti i visokim presingom uništavati njihovu igru.

U 69. je De Rossi glavom poslao loptu malo pored desne vratnice, a u 79. udarac El Shaarawyja na drugoj vratnici s dva metra obranio Ter Stegen i spasio svoju momčad. Ali samo do 82. minute, kada je Barca i konačno kapitulirala. Under je izveo korner s desne strane, a Kostas Manolas s prve pogodio glavom na drugu vratnicu, bacio Barcelonu na koljena i lansirao Romu u raj!

Do kraja su gosti pokušali zabiti taj jedan gol za polufinale, ali je bilo kasno. Najbolju priliku na cijeloj utakmici imao je, vjerovali ili ne, Dembele i to u 92. minuti utakmice. Alisson je istrčao s gola kako bi odbio loptu, a ona na centru stigla do Dembelea, čiji je udarac završio malo preko nezaštićenog gola. Minuti su prolazili, ideje nije bilo, a Romina obrana zatvorila je sve prilaze golu i zaključala Messija, a onda je sudac Turpin dao znak za kraj meča i time je započelo povijesno slavlje u Vječnom gradu.