Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko je u sudijskoj nadoknadi zaostale utakmice trećeg kola Serije A pogodio za remi Rome protiv Sampdrorije u Đenovi - 1:1 (1:0).

Nastavljena je "crna serija" Rimljana i u petom uzastopnom meču u italijanskoj Seriji A!

Ni u novom susretu u 2018. godini, koji je trebao biti odigran u trećem kolu, ali je otkazan zbog nevremena, izabranici Euzebija Di Frančeska nisu stigli do pobjede! Ali su ipak, srećni napustili đenovski "Luiđi Feraris"!

Najviše pažnje u italijanskim medijima prije meča izazvao je kapiten selekcije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji je bio starter na "Luiđi Ferarisu" s obzirom da je blizu transfera u londonski Čelsi.

Imala je "vučica" u nastavku svoje šanse, bilo ih doduše i u prvih 45 minuta, prvenstveno Lorenco Pelegrini i Edin Džeko u nekoliko navrata. Čak je (vjerovatno) budući igrač "plavaca" sa "Stemford Bridža" u 66. minutu pogodio mrežu domaćina, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak, Džeko je uspio da pogodi mrežu, po jubilarni 10. put ove sezone i i spriječi poraz Rome, koja je upisala peti remi ove sezone i to veoma važan u trci za plasmanom u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Osim boda, Roma je večeras dobila i mladog 18-godišnjeg Mirka Antonućija, koji je asistirao Džeki na svom debiju....