Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u 3. kolo Australijan Opena i ponovio najbolji rezultat na Gren slem turnirima.

Dvadesetosmi nosilac u Melburnu je u četiri seta bio bolji od domaćeg predstavnika Džona Milmana sa 7:5, 3:6, 6:4, 6:1.

Džumhur je brejkom otvorio duel sa Milmanom, Australijanac je uzvratio u šestom gemu za 3:3, a ključan detalj dogodio se kod rezultata 5:5 kada je igrač iz BiH drugi put oduzeo servis rivalu.

Identično prvom počeo je i drugi set, međutim, Milman je sa duplim brejkom preokrenuo i od 1:3 došao do 6:3 i izjednačenja rezultata. I treći set je počeo brejkom, ovoga puta Australijanca, ali je Džumhur odmah uzvratio i u poslednjem gemu novim brejkom poveo sa 2:1.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u četvrtom setu u kojem je Džumhur oduzeo servis protivniku u četvrtom i šestom gemu i bez poteškoća upisao drugu pobjedu u Melburnu.

U borbi za mjesto u četvrtoj rundi sastaće se sa Rafaelom Nadalom.

Podsjećamo da se Damir Džumhur već jednom sastao sa Rafaelom Nadalom. Bilo je to u martu 2016. godine kada je Džumhur slavio, nakon što je Nadal u trećem setu predao meč.