Ibišević je na današnjem zakaznom druženju sa novinarima saopštio da se i zvanično povlači iz nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Popularni Vedator je za našu reprezentaciju odigrao 82 utakmice i postigao 28 golova. Njegov gol u Kaunasu koji nas je odveo na Svjetsko prvenstvo ostat će zauvijek upamćen kod svih navijača našeg nacionalnog tima.

- Došlo je vrijeme da kažem da napuštam reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Kazao sam ranije da će, ako se ne plasiramo u Rusiju, s utakmicom u Estoniji završiti i moj angažman u dresu "Zmajeva". Hvala saigračima, novinarima, a posebno navijačima.

Drugi strijelac Jedinstva AtlasRelax u ovoj sezoni, rukometašica Šejla Kararić, suspendovana je odlukom klupske Uprave zbog samovolje ispoljene uoči utakmice protiv Krivaje u Zavidovićima.

Ovu informaciju za Fenu su potvrdili trener Damir Cipurković i sportski direktor Elmir Grabčanović, najavljujući mogućnost da Kararić za ekipu ne odigra više nijednu utakmicu do kraja polusezone.

– U pretprošli četvrtak, uoči derbija protiv Krivaje, jednostavno je rekla da neće putovati, jer u Banjoj Luci, navodno, ima zakazanu estetsku operaciju kod oftalmologa. Rekla je da ne vidi dobro, a nekoliko dana prije, protiv Hadžića, postigla je devet golova. Bilo nam je čudno, jer je trenirala sve vrijeme, da bi u srijedu rekla treneru da neće putovati u Zavidoviće – izjavio je Grabčanović za Fenu.

Na prijedlog trenera Damira Cipurkovića, koji je rekao da na ovu igračicu do daljnjeg ne računa, Uprava kluba izrekla je Šejli Kararić suspenziju zbog samovolje.

– Već smo je jednom, poslije utakmice u Prijedoru, pustili da ostane nekoliko dana kod roditelja i kada se vratila, spomenula je operaciju. Međutim, ona je pod ugovorom, ne može ništa raditi na svoju ruku i za sve se trebamo dogovarati u obostranom interesu. Nije je bilo u zapisniku protiv Krivaje, gdje smo računali na pobjedu, a završilo je 21:21. Sada je sve prevršilo mjeru – kaže Cipurković za Fenu.

Pokrenut je disciplinski postupak i sigurno je da Šejli Kararić slijedi kazna ukoliko ne promijeni mišljenje i ispriča se treneru Cipurkoviću.

Photo

Rezultat slika za Šejla Kararić

Rezultat slika za KVALIFIKACIJE SRBIJA HRVATSKA

Nogometne reprezentacije Srbije i Hrvatske večeras su dodatno zakomplikovale svoj put ka Svjetskom nogometnom prvenstvu koje će naredne godine organizovati Rusija.

Hrvatska je na riječkom stadionu Rujevica vodila 1:0 od 57. minute protiv Finske golom Mandžukića. No, gosti su u 90. minuti savladali domaćeg golmana, a strijelac je bio Soiri. To je bilo konačnih 1:1, a u drugim susretima grupe I Island je kao gost savladao Tursku 0:3, dok je Ukrajina bila bolja od Kosova (0:2).

Sada je Island vodeći s 19 bodova, Hrvatska i Ukrajina imaju po 17. U posljednjem kolu Island dočekuje "fenjeraša" Kosovo i vjerovatno ovjerava prvo mjesto, dok Hrvati putuju u Ukrajinu.

Srbija je u Austriju otputovala po tri boda i potvrdu karte za Mundijal, no poražena je u Beču 3:2. "Orlovi" su poveli u 11. minuti preko Milivojevića, da bi 14 minuta kasnije izjednačio Burgstaller.

U drugom poluvremenu Arnautović je bio strijelac za vodstvo Austrije u 76. minuti. Na 2:2 izjednačio je Matić da bi konačnih 3:2 za Austriju postavio Schaub.

Srbiji je u grupi D trebala pobjeda za ovjeru prvog mjesta, koje i sada drži s 18 bodova, no Vels je nadigrao Gruziju (0:1) i ima 17 bodova, dok bod manje ima treća Irska (pobijedila Moldaviju 2:0).

U posljednjem kolu Srbija dočekuje Gruziju, a Vels Irsku.

Večeras će bh. reprezentativci odmjeriti snage s Belgijom na Grbavici, a posljednji trening izabranici Mehmeda Baždarevića odradili su sinoć na Butmiru.

Unatoč kiši i hladnom vremenu, Zmajevi su maksimalno odradili trening i spremni su za duel s Belgijom. Nije bilo nepredviđenih situacija na treningu, a jesu li se naši reprezentativci dovoljno spremili, ostaje da vidimo sutra na Grbavici.

Podsjećamo, meč BiH - Belgija se igra od 18 sati i samo pobjeda našu selekciju ostavlja u igri za plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

tkportal.ba

Sead Kolašinac od dolaska u Arsenal oduševljava navijače tog engleskog kluba svojim partijama.

Popularni Bosanski tenk opravdao je povjerenje Arsenea Wengera i u današnjem meču protiv Swansea Cityja.

Kolašinac je, naime, u 51. minuti pogodio za poravnanje rezultata nakon ranog vodstva gostiju.

Samo sedam minuta kasnije, Kolašinac je asistirao Ramseyu za 2:1.

Belgija je večeras savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:4 i tako svela na minimum šanse domaće reprezentacije da se plasira u doigravanje za plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Rusiji.

Belgija je u četvrtoj minuti povela preko Thomasa Meuniera, koji je matirao Asmira Begvića nakon ubačaja Driesa Mertensa. Povratnik u reprezentaciju Haris Medunjanin je u 30. minuti poravnao na 1:1.

Preokret je bh. reprezentaciji donio Edin Višća u 39. minuti, nakon što je Begović ispucao loptu, a Belgijanci pogriješili. Višća je sam izašao pred belgijskog golmana Thibauta Courtoisa i pogodio za 2:1.

Očekivano je Belgija krenula ofanzivno u nastavku i nije željela izgubiti. Redali su se opasni napadi Belgije na Grbavici, a odolijevali smo im do 60. minute, kada Batshuayi koristi neopreznost Begovića, pa loptu iz blizine zakucava u našu mrežu.

Novi preokret u 69. minuti, kada je, nakon ubačaja iz kornera, lopta došla do Jana Vertonghena, koji je matirao Begovića i ugasio naše nade o mogućem baražu, pa i odlasku na Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Mada, nada se vratila kada je Đumić nakon ubačaja iz kornera Hajrovića glavom pogodio za 3:3, ali ubrzo je na drugoj strani Carrasco završio posao i pogodio za pobjedu Crvenih đavola.

Na kraju, nismo smogli snage da bilo šta napravimo, pa gostovanje u Talinu kod Estonije dođe kao izlet. Okrećemo se nekim novim kvalifikacijskim ciklusima, u Rusiji ćemo na malim ekranima gledati neke druge reprezentacije.

Rezultat slika za pjanic povrijedjen

Loše vijesti dolaze iz Torina. Miralem Pjanić neće igrati protiv Belgije, saznaje Avaz.ba. To je pokazao ljekarski pregled koji je obavio naš reprezentativac nakon što je sinoć na treningu uoči utakmice protiv Olimpijakosa (2:0) povrijedio mišić.  - Zbog te povrede Pjanić će pauzirati četiri sedmice.

Miralemu je, prema informacijama iz Italije, pukao butni mišić. Upravo smo to saznali - kazao je za portal Avaz.ba izvor blizak Nogometnom savezu BiH.  Iz tog razloga gotovo je izvjesno da Pjanić neće moći igrati protiv Belgije, ali i tri susreta Serije A.

Prvi sigurno u nedjelju protiv Atalante u Bergamu, kao i duel 7. oktobra na Grbavici protiv Belgije.  S druge strane, vijest su potvrdili i italijanski mediji, s tim da su oni naveli da Pjanić neće igrati tri sedmice. .