dnevnik.ba

Košarkaši Slovenije novi su europski prvaci. U fantastičnom finalu pobijedili su Srbiju 92:85.

Slovenija je vodila tijekom cijele utakmice, u trećoj dionici imali su i +12, ali Srbija se vratila u četvrtoj četvrtini. U egal završnici bolje su se snašli Slovenci i u prvom velikom finalu stigli do povijesne najsjajnije medalje. Hrabar ulaz Anthonyja Randolpha i koš za +4 te blokada Vidmara na najboljem srpskom igračuBogdanu Bogdanoviću pokazali su se ključnima.

Najefikasniji u dresu SLovenije bio je Goran Dragić 35, Prepelič je zabio 21, dok je Srbiju predvodio Bogdanović s 22.

Srodna slika

Edin Džeko večeras je ponovo junak Rome. Bh. napadač je s dva pogotka vodio Vučicu do uvjerljivog trijumfa nad Veronom od 3:0, a Edin je za protivničke igrače.

Iako je na otvaranju meča propustio dvije odlične šanse, to Džeka nije pokolebalo, pa je do kraja meča briljirao. Velike zasluge ima i za prvi gol Rome u 22. minuti kada je odlično uposlio El Shaarawyja, koji asistira Nainggolanu, a Belgijanac je pogodio za prednost od 1:0.

Džeko je do prvog gola večeras stigao u 34. minuti. Sjajno ga je uposlio Florenzi, a bh. napadač lagano glavom povećava prednost svog tima na 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a Vučica u nastavku meča briljira. Razbijali su Veronu, stvarali šanse, a u 61. minuti Džeko drugim golom večeras povećava prednost svog tima na 3:0.

Do kraja još nekoliko šansi. Međutim, rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:0 za rimski tim. Džeko je odigrao kompletan meč.

sportsport.ba

Ludilo u Poljicama nakon plasmana u Kup BiH

Nije neobično da u našoj zemlji apsolutni autsajderi dođu do velikih rezultata protiv velikih favorita, ali uglavnom im to bude sve što naprave u ovom takmičenju, jer već u narednom krugu slijedili eliminacija.

Ove sezone će među 32 ekipe koje će se boriti za trofej naći i ekipa Svatovca iz Poljica, član Druge lige Federacije BiH, grupa Sjever. Ovaj tim je napravio senzaciju protiv Rudara iz Kaknja. Nakon penala (5:3) su izbacili mnogo renomiranijeg protivnika i igraće u završnici Kupa BiH.

Svatovac je sezonama unazad u vrhu Druge lige Sjever. Ipak, za korak naprijed im nedostaje infrastruktura, ali dobri rezultati ovog tima daleko se čuju i sasvim sigurno da tim iz Poljica nikome neće biti lagan rival.

Igrači Svatovca su veliki uspjeh znali proslaviti. Nakon utakmice je uslijedilo veliko slavlje, koje je naravno zabilježeno i kamerom

Finale se igra u dvorani "Sinan Erdem". Dodik je inače poznat kao veliki fan košarke i navijač Srbije.

Godinama ranije je govorio kako navija za Srbiju "uvijek i do kraja", te je pratio i utakmice nogometne reprezentacije susjedne nam zemlje za kvalifikacije za svjetsko prvenstvo.